TERAZ CZYTASZ: VW Mania 2018
Mateusz Kwidziński 02.08.2018
Mateusz
Podziel się:Share on FacebookTweet about this on Twitter

Teren Aeroklubu w Pruszczu Gdańskim kolejny raz był miejscem spotkania miłośników motoryzacji zwłaszcza aut z grupy VAG. To już 20. zlot w ramach VW Mania i tym razem można było podziwiać najciekawsze egzemplarze z Polski oraz pojazdy gości z Europy.

Kolejny raz okazuje się, że najpopularniejszymi autami nie są te, które kupić można obecnie w salonach dealerskich. Fani Volkswagena pokazują, że z poprzednich generacji aut można jeszcze sporo wyciągnąć. Niektórzy starają jak najbardziej zachować seryjny wygląd i wyposażenie montując ewentualnie dodatki dostępne tylko do konkretnego modelu. Drugą grupą są właściciele, którzy przerabiają każdy możliwy element korzystając z części przeznaczonych od innych aut lub sprzętu dostarczanego przez niezależne firmy. To już raczej kwestia gustu, a o nim raczej się nie dyskutuje. W konkursie na auto sezonu w dużej mierze przeważały auta oznaczone literami, które prawie każdy fan czterech kółek zna. Chodzi o topowe odmiany GTI, które wzbudzają szacunek u innych posiadaczy VW. W tłumie aut trudno było spotkać drugi taki sam egzemplarz. Każdy kilkuletni projekt wyróżniał się czymś szczególnym. Można było zabłysnąć ciekawym, rzadko spotykanym lakierem, wyróżnić się zestawem aluminiowych kół czy indywidualnym wnętrzem.

Koncern VAG to nie tylko auta z Wolfsburga, ale również samochody premium takie jak Audi czy Porsche. W ich przypadku mniej było reprezentantów na lotnisku w Pruszczu, ale to co przyjechało było naprawdę ciekawe. Najmniej było widać modeli od Seata i Skody, ale to może dlatego, że auta Hiszpanów i Czechów nie mają jeszcze takiej historii.

Za rok ponownie spotkamy się w Pruszczu żeby zobaczyć kolejne etapy zmian samochodów albo zupełnie nowe projekty. Zabawa z motoryzacją przecież nie kończy się na jednym samochodzie. Może niektóre pojazdy znajdą nowych właścicieli, którzy postanowią coś zmienić lub poprawić obierając inny kierunek.

Golf I
Golf II


Golf III
Golf IVGolf VGolf VIInne VW
Audi


Pozostałe


Mateusz
Mateusz Kwidziński STRONA AUTORA
Miłośnik wszelkiego rodzaju nowości motoryzacyjnych głównie tych jeżdżących na 4 kołach :) Motoryzacja i fotografia to moje pasje rozwijane od najmłodszych lat.