TERAZ CZYTASZ: Verva Street Racing 2019
Mateusz Kwidziński 08.09.2019
Mateusz
Podziel się:Share on FacebookTweet about this on Twitter

VERVA Street Racing tym razem zawitała na dwa dni do Gdyni i największą atrakcją dla tysięcy widzów był nasz jedyny kierowca w Formule – Robert Kubica. Kibice zjechali się z różnych części kraju, żeby podziwiać naszego rodaka w bolidzie F1. Robert nie zawiódł swoich fanów, pokazując swoje ogromne doświadczenie i umiejętności kontroli nad pojazdem, który jeszcze kilka lat temu, był wykorzystywany w wyścigach. Nie zobaczyliśmy kolegi Roberta z teamu ROKiT Williams Racing – Georga Russela, który się rozchorował, a Williams nie był w stanie udostępnić swojej pokazowej maszyny. Dzięki temu podziwialiśmy Lotusa E21 z 2012 roku z silnikiem V8. Wrażenia dźwiękowe na pewno były lepsze, niż w przypadku współczesnych bolidów.

Nie tylko Robert Kubica narobił hałasu na specjalnie przygotowanym torze w centrum Gdyni w trakcie VERVA Street Racing. Pozytywne wrażenia pozostawili po sobie przedstawiciele driftu w tym Kuba Przygoński w piekielnie mocnej Toyocie GT86, która produkuje niesamowity hałas i wypuszcza ogromną ilość dymu spod kół. Zobaczyć można było także przedstawicieli startujących w prestiżowych zawodach Le Mans, MotoGP, Formuła 2. Mocne maszyny i ich kierowcy pokazały tylko ułamek swoich możliwości, ale to i tak wystarczyło żeby cieszyć się widokiem pojazdów, których naturalnym środowiskiem są zamknięte tory wyścigowe.
Doskonałym pomysłem okazało się zorganizowanie jubileuszowej 10. edycji VERVA Street Racing w mieście nad morzem. Dzięki temu była okazja, aby pokazać w akcji pojazdy startujące w rajdach takich jak Dakar Rally. Zamiast przejazdów po asfalcie kierowcy mogli zaprezentować właściwości terenowe swoich maszyn na gdyńskiej plaży. Przejazdy motocykli, terenówek, pojazdów UTV czy ciężarówki gwarantowały miłe dla oczu zmagania.

Mateusz
Mateusz Kwidziński STRONA AUTORA
Miłośnik wszelkiego rodzaju nowości motoryzacyjnych głównie tych jeżdżących na 4 kołach :) Motoryzacja i fotografia to moje pasje rozwijane od najmłodszych lat.