TERAZ CZYTASZ: Premiera nowego Renault Talisman…
Mateusz 17.01.2016
Mateusz
Podziel się:Share on FacebookTweet about this on Twitter

W piątek ponownie zagościliśmy w Starym Maneżu, w którym zawsze są organizowane ciekawe wydarzenia kulturalno – rozrywkowe. Tym razem od trójmiejskiego dealera Renault Zdunek, otrzymaliśmy zaproszenie na lokalną premierę modelu Talisman. Już w trakcie targów motoryzacyjnych we Frankfurcie oraz na targach w Warszawie (w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć), auto wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. To już trzecie nasze spotkanie z następcą modelu Laguna i dalej jesteśmy pełni podziwu dla nowej linii stylizacyjnej francuskiego producenta 😉

Renault (3 of 23)

Renault w swoich materiach informuje, że teraz stawia na elegancję i komfort klasy biznes. Trudno się nie zgodzić z takim stwierdzeniem, skoro auto wygląda bardzo efektownie, a przy tym niezwykle elegancko. Atrakcyjnie prezentują się charakterystyczne LED-owe reflektory przednie Pure Vision, które pozwolą bez problemu zidentyfikować auto nawet po ciemku.

Renault (5 of 23)

Drugie stwierdzenie, że Talisman oferuje jeszcze większy komfort jest również prawdziwe (zwłaszcza w najbogatszej wersji Initiale Paris). Przednie obszerne fotele wyposażone w funkcję masażu i wentylacji rzeczywiście oferują komfort klasy biznes. Design podkreśla ergonomię i elegancję wnętrza. Na desce rozdzielczej pojawiają się dyskretne przeszycia, świadczące o wyjątkowej dbałości o szczegóły, a środkowa konsola o minimalistycznej i wyrafinowanej linii zapewnia dostęp do zaawansowanych technologii.

Renault (8 of 23)

Na liście wyposażenia nowej limuzyny Renault znajdziemy między innymi system 4Control, czyli system czterech kół skrętnych, elektronicznie sterowane amortyzatory (Electronic Damper Control), które są elementem systemu Multi-Sense. Oprócz tego na pokładzie Talismana znajdziemy szereg systemów wspomagających kierowcę, takich jak: aktywny regulator prędkości, aktywny układ wspomagania nagłego hamowania, światła przeciwmgłowe doświetlające zakręty, system kontroli pasa ruchu, system kontroli bezpiecznej odległości między pojazdami, ostrzeganie o nadmiernej prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, system wspomagania parkowania Easy Park Assist, przednie, tylne i boczne czujniki wspomagania parkowania, kamera cofania, kolorowy wyświetlacz przezierny Head-Up.

Renault (12 of 23)

Pod maską możemy mieć jeden z pięciu silników. Dwa z nich to benzyniaki TCe 150 i 200 współpracujące z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną, a trzy pozostałe to turbodiesle dCi 110, 130 i 160. Cena Renault Talisman startuje od 92 900 zł dla wersji LIFE z silnikiem wysokoprężnym Energy dCi 110.

Renault (23 of 23)

Gwiazdą wieczoru był nowy ambasador marki Renault Zdunek, zawodowy mistrz świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej – Krzysztof Głowacki, który będzie jednym z pierwszych testujących Talismana. Nie mamy wątpliwości, że auto stanie się hitem rynkowym 🙂

Renault (15 of 23)

Dziękujemy firmie Renault Zdunek za zaproszenie 🙂

Fot. Mateusz Kwidziński


 


Mateusz
Miłośnik wszelkiego rodzaju nowości motoryzacyjnych głównie tych jeżdżących na 4 kołach :) Motoryzacja i fotografia to moje pasje rozwijane od najmłodszych lat.