TERAZ CZYTASZ: Hybrydowa Likwidacja Szkód wg ERGO Hestii
Adam 16.03.2016
Adam
Podziel się:Share on FacebookTweet about this on Twitter

Najwyższy standard ochrony – to myśl przewodnia wiodącego ubezpieczyciela na polskim rynku. Od niedawna do hasła można też dodać – Najwyższy standard ochrony… środowiska.  A co się za tym kryje? ERGO Hestia, jako pierwsza i do tej pory jedyna firma w branży, przekazała swoim Rzeczoznawcom Mobilnym flotę pojazdów z napędem hybrydowym.

Podczas uroczystego przekazania pojazdów, które odbywało się w Mszczonowie, nie mogło zabraknąć ekipy Ukołowanych. Dlaczego w Mszczonowie? Ponieważ w tym mieście znajduje się jedno z największych centrów logistycznych w Polsce, do którego trafiają auta od producentów z całego świata, a następnie do dealerów w całej Polsce. Wybór pojazdów także nie był przypadkowy.  Auta dostarczyła Toyota – światowy pionier i lider w produkcji seryjnych aut z napędem hybrydowym.

DSCF7622

181 Rzeczoznawców Mobilnych otrzymało Toyoty Auris Hybrid, z silnikami: benzynowym o pojemności 1.8 i elektrycznym, które łącznie osiągają moc 136 KM. By optymalnie wykorzystać ich zalety zastosowano bezstopniową, automatyczną skrzynię biegów CVT.  Napęd hybrydowy doskonale sprawdza się w zakorkowanych miastach, a poruszając się pojazdem w takich właśnie warunkach (względem tradycyjnych jednostek) oszczędności są największe. Co ważne, nie przekraczając 50km/h jest możliwość podróżowania jedynie na silniku elektrycznym, co generuje dodatkowe korzyści w postaci zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia emisji spalin. Wg danych producenta, w cyklu mieszanym zużycie paliwa nie powinno przekraczać 3,5 litra/100 km co jest doskonałym wynikiem.

Pracownicy mobilni pokonują rocznie łącznie ok. 6 mln kilometrów, co stanowi równowartość 15 podróży między Ziemią a Księżycem. Oszczędności liczone w dziesiątkach tysięcy litrów paliwa będą wręcz astronomiczne, nie wspominając już o dbałości względem Matki Natury. Warto także wspomnieć, że Toyota Auris Hybrid jest najczęściej kupowanym samochodem hybrydowym w Polsce i w Europie.  Aby w 100% wykorzystać potencjał tych nowoczesnych pojazdów, wszyscy rzeczoznawcy przeszli profesjonalne szkolenie z Eko-Jazdy.

DSCF7538

Wymiana samochodów na te z napędem hybrydowym to kolejny dowód na to, że sprawy związane z ochroną środowiska nie są nam obojętne.

DSCF7313DSCF7530DSCF7597DSCF7617

Adam
Jestem miłośnikiem szybkich i sportowych aut, szczególnie produkcji niemieckiej i japońskiej, a także wielkim fanem sportów motorowych, nowinek technologicznych oraz propagatorem bezpiecznej jazdy. Jako pasjonat car-detailingu zamiast majsterkować przy autach, wolę nadawać im niepowtarzalny blask, a jako meloman-amator uwielbiam rozkoszować się krystalicznym dźwiękiem dobrego car-audio. Bo samochody to dla mnie nie tylko maszyny na kołach – to po prostu sposób na życie.