TERAZ CZYTASZ: Grand Prix Sopot-Gdynia 2021
Mateusz 16.08.2021
Mateusz
Podziel się:Share on FacebookTweet about this on Twitter

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski ponownie zawitały do Trójmiasta. Na ulicach Sopotu i Gdyni można było podziwiać po raz 24. najlepszych kierowców, którzy stanęli do walki po zwycięstwo i rekord trasy. Najszybciej liczącą 3050 m trasę z Sopotu do Gdyni pokonał Daniel Stawiarski w Mitsubishi Lancer ustanawiając z czasem 1:21,491 nowy rekord trasy. Z drugim czasem w sobotę zameldował się na mecie też jadący Mitsubishi Lancerem Michał Ratajczyk. Panowie w niedziele zamienili się miejscami na podium, a w klasyfikacji łącznej zwyciężył Daniel Stawiarski i umocnił się w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Na najniższym stopniu podium stanął jadący Fordem Fiesta Piotr Parys. Najlepsi zawodnicy krętą drogą do Gdyni poruszali się ze średnią prędkością wynoszącą 134 km/h. Chwilami pewnie na licznikach pojawiała się wartość ponad 200 km/h. Agresywna jazda czasami doprowadzała do błędów i bliskich kontaktów z barierami czy umieszczonymi na jezdni blokadami z opon. Już kilka zakrętów wcześniej można było wiedzieć, że nadjeżdża kolejny zawodnik. Podrasowane auta zbudowane na podstawie aut seryjnych wydawała niesamowite dźwięki. Wydechy były rozpalone do czerwoności, a czasami można było ujrzeć promienie. Układy hamulcowe w ułamku sekund musiały zatrzymać rozpędzone wyścigówki, a to mogło spowodować sypanie się iskier spod kół.