TERAZ CZYTASZ: 21. Grand Prix Sopot – Gdynia 2018
Mateusz 22.08.2018
Mateusz
Podziel się:Share on FacebookTweet about this on Twitter

21. Grand Prix Sopot – Gdynia za nami. Kolejny raz pojawiliśmy się na trasie wyścigów górskich, które dostarczają wielu pozytywnych emocji. Mocne maszyny i malownicza trasa to świetne zestawienie do oglądania zmagań kierowców.

Na linii startu w Sopocie zameldowało się 64 kierowców, czyli komplet zgłoszonych. Śliska nawierzchnia, zwłaszcza po porannych opadach deszczu w sobotę była przyczyną kilku niegroźnych kolizji z szykanami. W tych zmiennych warunkach we wszystkich podjazdach najszybszym zawodnikiem 9 i 10 Rundy GSMP okazał się Michał Ratajczyk w Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport. Wśród zawodników startujących w GSMP Historycznych tradycyjnie wygrał Wojciech Koczeski w Subaru Legacy RS, choć tym razem mocno naciskany przez startujących Porsche 911 Christiana i Piotra Zaleskich.

Losy tytułów mistrzowskich w GSMP rozstrzygną się dopiero podczas ostatnich dwóch rund sezonu, które zostaną rozegrane w połowie września podczas wyścigu Prządki, w Korczynie k. Krosna.


Mateusz
Miłośnik wszelkiego rodzaju nowości motoryzacyjnych głównie tych jeżdżących na 4 kołach :) Motoryzacja i fotografia to moje pasje rozwijane od najmłodszych lat.