TERAZ CZYTASZ: 20 – lecie Mitsubishi Motors w Polsce. Czyli kultura japońska na wyciągnięcie ręki
Zuza 01.03.2016
Zuza
Podziel się:Share on FacebookTweet about this on Twitter

Czy zastanawialiście się kiedyś nad znaczeniem nazwy Mitsubishi? Otóż nazwę japońskiego koncernu tłumaczy się jako „trzy diamenty”, stąd – nie bez powodu – na znak firmowy Mitsubishi składają się trzy elementy, które swoim kształtem przypominają właśnie diament. A właściwością diamentów jest to, że oślepiają swoim blaskiem i tego też blasku nie mogło zabraknąć podczas uroczystości z okazji 20-lat obecności Mitsubishi Motors w Polsce, która miała miejsce w minioną sobotę, 26 lutego w hotelu Hilton w Warszawie.

IMG_0073

bazaar

Po przekroczeniu progów hotelu naszym oczom ukazał się pierwszy diament – lśniące Mitsubishi Lancer z 1974 roku, które wpisało się na karty historii motoryzacji jako sportowy reprezentant producenta z Tokio. A im głębiej w las tym więcej… skarbów 🙂

IMG_0076

IMG_0050

IMG_0051

IMG_0075

IMG_0077

W związku z tym, że współorganizatorem imprezy było Harper’s Bazaar Polska, wśród zaproszonych gości znalazło się wiele gwiazd z pierwszych stron gazet m.in. Maciej Dowbor, blogerka Macademian Girl czy aktorka Anna Matysiak. Jednakże najjaśniej błyszczącymi gwiazdami wieczoru były bez wątpienia dwa kolejne diamenty – białe Mitsubishi ASX oraz czarne Mitsubishi Outlander PHEV.

IMG_0052

IMG_0055

W lutym tego roku Mitsubishi Motors Polska podało nazwiska nowych ambasadorów flagowych modeli Mitsubishi. Ambasadorką modelu ASX została Anna Cieślak. Podczas uroczystości 20–lecia, aktorka opowiadała m.in. o pracy w teatrze oraz działalności wolontariackiej w Fundacji La Strada. Konieczność częstego (i szybkiego) przemieszczania się z jednego miejsca Polski w drugie, zaważyła o wyborze właśnie Mitsubishi ASX z napędem 4×4, o którym aktorka powiedziała że jest to „szybki, miejski SUV”.

Ambasadorem hybrydowego modelu Mitsubishi Outlander PHEV został Maciej Stuhr. Aktor nie krył zadowolenia w związku z rozpoczęciem współpracy z Mitsubishi Motors Polska, gdyż – jak sam siebie określił – jest „gadżeciarzem” i lubi „coś sobie powciskać, gdy się coś pokazuje, coś miga…”. Maciej Stuhr nie ukrywa, że prowadzi tryb życia w zgodzie z ekologią, stąd decyzja o wyborze pierwszego na świecie hybrydowego SUVa z elektrycznym napędem 4×4. A to, co najbardziej zachwyciło aktora w pojeździe (poza jego wyglądem) to fakt, że Mitsubishi Outlander PHEV to pojazd, który „bierze zakręt. Widzisz że <droga skręca>, ale tego w ogóle nie czujesz”.

 thumb.phpŹródło: mitsubishi.pl

Model ASX (Active Sports Crossover) po raz pierwszy został zaprezentowany w 2010 roku na salonie w Genewie. Od tego czasu jednostka została nieznaczenie poprawiona, co w rezultacie nie wpłynęło znacząco na charakter ASX. W listopadzie 2015 roku podczas Los Angeles Motor Show przedstawiono odświeżoną wersję tego crossovera. Delikatnym zmianom poddano przód pojazdu– zmieniono zderzak i gril, a w obudowie lusterek zewnętrznych zamontowano kierunkowskazy z diodami LED. We wnętrzu zmieniono m.in. system multimedialny, montując 6.1-calowy wyświetlacz sterowany dotykowo. Inny jest także panel do regulacji klimatyzacji.

asxŹródło: Mitsubishi

Pierwsze modele hybrydowego Outlandera PHEV trafiły do japońskich dilerów MMC w styczniu 2013 roku. Był to pierwszy na świecie elektryczny hybrydowy SUV z napędem 4×4. W 2015 roku podczas targów we Frankfurcie zaprezentowano jego odświeżoną wersję. Model na rok 2016 rożni się znacznie od swojego poprzednika. W pojeździe znajduje się teraz czteroramienna, podgrzewana kierownica, podgrzewana przednia szyba, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, a wokół całego pojazdu umieszczono kamery o zasięgu 360 stopni. Zmianie uległ wygląd zderzaków, do wyboru jest także nowa paleta kolorów nadwozia. Jednakże najważniejsze zmiany nie są widoczne dla oka. Nowy Outlander jest jeszcze bardziej oszczędny. W tej najlepiej sprzedającej się w Europie hybrydzie typu plug-in, zużycie paliwa udało się zredukować do poziomu 4.95 l/100km, a co za tym idzie – w wersji po liftingu, przy użyciu samego silnika elektrycznego można przejechać nawet 60.8 km! In plus samochodów z napędem elektrycznym jest także ich przyśpieszenie od 0 do 100 km/h, co w przypadku nowego Outlandera również uległo poprawie.

2Źródło: Mitsubishi

Uroczystość 20–lecia Mitsubishi Motors w Polsce, stała się okazją do przybliżenia kultury japońskiej i to nie tylko ze świata motoryzacji. Zaproszeni goście uczestniczyli w pokazie mody japońskiej zorganizowanym przy udziale Harper’s Bazaar Polska. Brali też udział w rytuale Chanoyu –  czyli ceremonii parzenia herbaty i smakowali dań tradycyjnej kuchni japońskiej, gdzie nie mogło zabraknąć sushi, gohanmono czy agemono. W tle tych wszystkich atrakcji, czas wszystkim zaproszonym gościom, umilała – cichutko płynąca z głośników – tradycyjna ludowa muzyka japońska. To był wspaniały wieczór…

IMG_0058

IMG_0057

IMG_0060

IMG_0061

IMG_0063

IMG_0064

IMG_0068

Serdeczne podziękowania dla Mitsubishi Motors Polska za zaproszenie na uroczystość.

mitsu

 

 

 


Zuza
Jestem Zuza. mamaZuza. Motoryzacja nie interesowała mnie w ogóle, do czasu, kiedy pierwszy raz siadłam za kierownicą pojazdu...